Panjur avantajları – Güneş ve Hava Koruması, Enerji tasarrufu, Gürültü azaltma

Otomatik Kepenk Tamiri,Kepenk Kumanda Kopyalama,Otomatik Panjur Tamiri

Panjurların evlerimize dahil edilmesi, tam teşekküllü güvenlik sağlamaya yardımcı olur. Davetsiz misafirler bu engeli aşarak eve girmeyi zor buluyorlar, bu yüzden asla izinsiz girmeye kalkışmayacaklar. Panjurları düzenli olarak kontrol etmeye devam etmelisiniz, çünkü bunlar bazen acil müdahale gerektiren bazı bakım ve onarımlar gerektirebilir. Aradığınız profesyonellerden hizmet iyi bir alternatif olacaktır.

Panjur kurulumunun avantajları

  • Güneşten korunma

Hepimiz, pencerelerden gelen ısıyı durdurmak için panjurları ve perdeleri kullanma eğilimindeyiz. Ancak panjur ve perde kullanımının ısıyı durdurmanıza yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, o zaman yanılıyorsunuz, çünkü ısı pencerenin camını ısıtıyor ve bunu perdelerin ısınması takip edecek. Isıtmalı perdeler evin içini sıcak yapacaktır.

Ancak köpük dolgulu panjur kullanımına güveniyorsanız, ısının eve girmesini engellemede kesinlikle başarı elde edebilirsiniz. Poliüretandan oluşan köpük, yaz veya sıcak günlerde dışarıdan gelen ısının %75’ini durdurma, soğuk veya kış günlerinde ise ısının %65’inin dışarı çıkmasını engelleme potansiyeline sahiptir.

  • Hava koruması

Panjurun konut mülküne montajı, sert hava koşullarının mülkünüze herhangi bir zarar vermesine izin vermediğinden büyük fayda sağlar. Panjurlar takılı değilse, aşağıdakilerden hiçbirini engelleyemezsiniz:

  • Ağaçların kırık dallarından cam pencerenin kırılması
  • Evin içindeki enkaz girişini kontrol etmek
  • güvensizlik hissi

Sıcaklık yönetimi söz konusu olduğunda, panjurlar size yalıtım olanakları sağlayabilecek uygun maliyetli önlemlerden biridir.

  • Enerji tasarrufu

Yukarıda bahsettiğimiz noktalarda da bahsettiğimiz gibi panjurlar, ısının evden kaçmasını ve ısının dışarıdan içeriye girmesini engellemeye yardımcı olur. Elektrik faturalarının ödenmesinde oluşabilecek maliyetlerden tasarruf edilmesine yardımcı olabilir.

  • Gürültü azaltma

Aramızda hiç kimse araçların kornalarının o sinir bozucu seslerini duymaktan hoşlanmaz. Ama o sesin eve girmesini engellemek için hiçbir şey yapamadığımız için kendimizi çaresiz hissediyoruz. Ama gerçekten?? Hiçbir şey yapamaz mıyız?? Yalıtım özellikleri dışarıdan gelen sesin eve girmesini engellemeye yardımcı olan panjurları mutlaka kurabiliriz.

  • Gizliliğinizi korur

Panjurlar mahremiyetin korunmasına yardımcı olur. Bir kez aşağı çekildiğinde kimse içeride neler olduğunu göremez.

kepenk servisi
otomatik kepenk servisi
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonKEPENK SERVİSİ