Panjurlar Nasıl Temizlenir?

Otomatik Kepenk Tamiri,Kepenk Kumanda Kopyalama,Otomatik Panjur Tamiri

Pencere panjurları, evinizi güvence altına almanın harika bir yolunu sunar. Ses yalıtımı, iklim kontrolü, elementlerden koruma, ışık filtreleme ve daha fazlasını içeren bir dizi avantaj sunarlar. En iyi yanı, panjurların bakımının kolay olması ve fazla dikkat gerektirmemesidir.

Panjurlar her gün hava koşullarına dayandığından, çok fazla kir ve toz çekmeye mahkumdurlar. Panjurlarınızın iyi durumda kalmasına yardımcı olmak için düzenli bakım çok önemlidir ve kepenk temizliği bu yönde önemli bir adımdır.

Ayrıca, panjurlarınızı altı ayda bir iyice temizlemek için zaman ayırmalısınız. Bu gönderide, panjurlarınızı temizlemek ve formda tutmak için bazı basit adımları paylaşıyoruz.

Panjurunuzu Temizleme Adımları

Aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacak:

  • Ilık su
  • Temizleme deterjanı/yıkama sıvısı,
  • Bir kupa
  • Bir sünger
  • Yumuşak bir fırça (plastik veya naylondan yapılmış)
  • Yumuşak bir bez

Adım 1 – Başlamak için panjurunuzu aşağı çekin ve temizleme prosedürü tamamlanana kadar kapalı tutun.

Adım 2 – Ilık suyu temizleme deterjanı veya yıkama sıvısı ile karıştırın. Bu karışıma temiz bir sünger batırın ve panjurları aşağı doğru silin. Bu, kılavuzlara ve çıtalar arasına yerleşmiş tüm kir ve toz parçacıklarını kaldıracaktır.

Adım 3 – Deklanşörünüze su ve deterjan solüsyonunu püskürtmek için bir kupa kullanın. Şimdi, kepenklerin tepesinden aşağı doğru hareket ederek yukarı ve aşağı hareketlerle deklanşörü silin. Bu yukarı ve aşağı hareket, çıtaların hiçbir şekilde yanlış hizalanmamasını sağlar.

Adım 4 – Şimdi kepenkleri temizlemek için bir bahçe hortumu kullanın. Yüksek basınçlı temizlik için başparmağınız ve işaret parmağınızla hortumun ucunu sıkın. Bu, biraz baskı oluşturacak ve temizlemeye yardımcı olacaktır.

Adım 5 – Panjurları tamamen yıkadıktan sonra, onları kurutmanın zamanı geldi. Yumuşak bir bez kullanın ve panjurları kurulamak için yukarı ve aşağı hareketi yapın.

Adım 6 – Son aşamada, kılavuzları temizlemenin zamanı geldi. Bu adım için, deklanşörü tamamen açılıncaya kadar kaldırmanız gerekecek. Kılavuzdaki parçacıkları nazikçe süpürmek için yumuşak fırçayı kullanın. Burada bahçe hortumunuzu bile kullanabilirsiniz, ancak yüksek basınç kullanmaktan kaçının. Deklanşörü kapatmadan önce kılavuzları kurumaya bırakın.

Adım 7 – Panjurlar tamamen kuruduktan sonra, düzgün çalıştığını ve mükemmel çalışır durumda olduğunu kontrol etmek için panjuru birkaç kez açıp kapatın.

Harika iş. Panjurlarınız temiz ve her şeyi yeniden üstlenmeye hazır. En iyi sonuçlar için, kepenklerinizi altı ayda bir temizleyin. Onları uzun süre gözetimsiz bıraktığınızda inatçı leke ve izlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

kepenk servisi
otomatik kepenk servisi
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonKEPENK SERVİSİ