PANJURLARDA ÖNCE GÜVENLİK

Otomatik Kepenk Tamiri,Kepenk Kumanda Kopyalama,Otomatik Panjur Tamiri

Ticari panjurlar maksimum güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturulur ve kurulur. İşletmeler onları istila ve hırsızlığa karşı korumak için kullanır ve hiçbir bina onlarsız olmamalıdır. 

Bununla birlikte, koruma için kullanılan bu kapılar profesyonelce kurulmadığında, denetlenmediğinde ve bakımı yapılmadığında bir sorumluluk haline gelebilir. Uygun olmayan şekilde sabitlenmiş bir kepenk kapısı üzerlerine kapanırsa işçiler ciddi şekilde yaralanabilir. 

Bu senaryodan kaçınarak paradan ve acıdan tasarruf edin. Uygun önlemleri aldığınızda yaralanmayı önlemek kolaydır. 

Ticari Kepenk Kapı Nasıl Seçilir

Bir konut kepenk kapısı seçmenin karşılaştırmalı basitliğinin aksine, ticari kapıları seçmek biraz daha fazla araştırma gerektirir. Çalışanlarınızın güvenliğini sağlamak için akılda tutulması gereken bir dizi faktör vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • kullanım sıklığı
 • Kapının nereye kurulacağı
 • Kapı nasıl çalıştırılacak
 • Kapının ana işlevi
 • Hem kullanıcılar hem de kullanıcı olmayanlar için alınması gereken güvenlik önlemleri
 • Kapınızın tasarımı ve imalatı (kaliteye yatırım yapın)

Risk Değerlendirmesini Tamamlayın

Binanıza bir kepenk kapısı takmadan önce, bir risk değerlendirmesi yapmak en iyi uygulamadır. Bu tür bir değerlendirme, potansiyel tehlikeleri belirleyecek ve her bir tehlikeyle ilişkili riski analiz edecektir. Net bir resimle, tanımlanan her riski ortadan kaldıracak veya kontrol edecek güvenlik önlemleri oluşturabilirsiniz. 

Düzenli Bakım ve Kontrollerin Önemi

Ticari tesisler, özellikle davalı eylemlere karşı savunmasızdır ve arızalı bir kapı, işinize binlerce dolara mal olan bir yaralanmanın nedeni olabilir. Her şeyden önce kapınızın kaliteli olduğundan ve profesyoneller tarafından kurulduğundan emin olmanız gerekir. Ama bundan daha ileri gider. 

İşyerindeki her türlü mekanik ekipmanda olduğu gibi ticari ve endüstriyel sarmal kapılarınızda da düzenli bakım ve güvenlik kontrolleri yapılmalıdır. Zaman her şeyi bozar ve motorlu ekipmanların güvenliği sağlamak için periyodik olarak profesyoneller tarafından kontrol edilmesi gerekir. 

Profesyonelleri işe almak, uzun vadede uygun maliyetli bir harekettir. Düzenli denetim ve onarım hizmetleri, varlıklarınızın yanı sıra çalışan ve müşteri sağlığını da korur. 

Yasal Gereklilikler Nelerdir?

Endüstriyel kapıların ve ticari kepenk kapılarının güvenli olmasını sağlamak artık yasal bir zorunluluktur. Kanunen, kapılarınızın düzenli olarak bakımını ve kontrolünü yaptırmalısınız. Yönetmelik standartları aşağıdakileri sağlar:

 • Bu kepenk kapılarının uygun şekilde takılmış ve kurulmuş olması
 • Yukarı doğru açılan kapılar bir geri alma cihazına sahiptir
 • Elektrikli kapılar uygun güvenlik özelliklerine sahiptir
 • Mekanik sorunlar erken yakalanır
 • Denetimler düzenli olarak yapılır ve belgelenir
kepenk servisi
otomatik kepenk servisi
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonKEPENK SERVİSİ